top of page

Molyoló

Tudatos ruhatár

2025-ben arra koncentrálunk, hogy olyan ruhatárat hozzunk létre, melynek minden egyes darabját mi készítünk a legelső lépésektől kezdve. A szálak beszerzése után fonalat fonunk, melyből szövünk is és kötünk is. Fonalakat és anyagokat festünk, szabunk és varrunk. Olyan ruhákat készítünk, melyek a környezetünk védelmében, lassan, megfontoltan lettek tervezve, hogy hosszú ideig örülhessünk nekik. 

DSC05002.JPG

A program felépítése


A tanulmányi évet 3 szemeszterre osztottuk. így jól vannak elkülönítve az oktatás egyes szakaszai. 

Az Első szemeszter a textilek világába vezeti be az érdeklődőket. Az anyagismeret elméleti óráin a textilipar múltjával, jelenével és jövőjével ismerkdhetnek meg a jelentkezők. Az ott tanultak alapján tapasztalatot szereznek fonás, gépikötés, szövés és nemezelés témakörökben. Maguknak fonnak fonalat, amiből köthetnek és szőhetnek mintakendőket, melyeket egy nagy gyújteménybe fognak rendezni. Kipróbálhatnak egy sor érdekes természetes szálat, és különféle textileket hoznak létre, így ismerkednek meg az anyagok sajátosságaival. A cél, hogy megismerkedjenek a kereskedelemben is kapható textilekkel és azok elkészítési/kikészítési eljárásaival.

A Második szemeszterben táborokba szerveződünk és nagyobb léptékben fogunk anyagokat, kelméket készíteni. Készülünk varrás alapozó táborral és egy önismereti kreatív táborral is. Különféle kézi technikák is helyet kapnak: horgolás, makramé készítés, fonalfestés és mintafestés. A szemeszter célja, hogy kreatív technikákkal ismerkedj meg, mielőtt ruhákat készítenél. 

A Harmadik szemeszterben csak ruhadarabokra fókuszálunk: egy-egy ruhát készítünk el a nyáron szőtt textilekből, illetve egyedi pulcsikat kötünk kézzel és géppel.  A cél, hogy minimum egy teljes outfitted legyen, melyet magadnak terveztél és melynek minden cérnaszálát ismered. 

A három szemeszter befejeztével a résztvevők oklevelet kapnak, illetve egy kiállításon bemutathatják műveiket. 

bottom of page